Membran Kapak Nedir? - DoorKa Membran Kapak
23 Şubat 2018 admin

Membran Kapak Nedir Nasıl kullanılır ?

Membran kapak , PVC folyonun tek yüz  MDF yüzeyine tek taraflı olarak preslenmesi ile elde edilmektedir. Kullanılan PVC folyolar yapılan analizler doğrultusunda, anti bakteriyel yani bakteri barındırmaması nedeniyle de Dünya Sağlık Örgütü tarafından onaylanmış bir üründür. Herhangi bir kanserojen kimyasal içermez.

 

Membran kapaklar, uzun ömürlü olması ve dayanıklılığı ile kullanıcıların tercihlerinde ilk sıralardadır. Çok çeşitli renk ve desen seçenekleri ile mimari ve dekorasyon çözümlerinde aranan bir üründür. Membran Kapak Nedir?, mutfak ve banyo dolaplarında, televizyon ünitelerinde sıklıkla kullanılan bir üründür. Parlak veya mat olabilmesinin yanı sıra, pürüzsüz bir yüzeye sahiptir. Membran kapaklar üretim tekniği sayesinde komple monoblok olacak şekilde tek parça olarak preslenir. Bu da kapak kenarlarında bant olmaması sonucunu doğurur ki renk ve desen bütünlüğünü sağlayan bir unsurdur. Renk ve model kombinaysonlarını göz önüne alırsak neredeyse  sınırsız bir varyasyon seçeneğine sahip bir üründür.

Membran Kapak Eskimeyen Moda…

Mobilya sektörü tüm Dünyadaki teknolojik gelişmeleri takip eder hale gelmiş, doğal olarak bunun sonucunda da pek çok yeniliği Türk insanıyla tanıştırmıştır. Çağdaş bir dekorasyon anlayışının ve kalitenin sektöre yön vermesini sağlamıştır. Nasıl ki insanlar, ayakkabı veya elbise alırken modayı takip ediyorsa, artık evlerinde kullandıkları eşyalarında da son trendleri ve modayı takip eder duruma gelmişlerdir. Moda anlayışı, yeni bir mutfak dolabı veya banyo dolabı, modern bir televizyon ünitesi sahibi olmak isteyenlerin tercihlerine yön veren bir anlayış olmuştur. Fakat, membran kapaklı bir mobilya almak ya da yaptırmak isteyen insanlar, modanın geçici bir trend olmasının aksine, uzun ömürlü ve oldukça kullanışlı bir ürün elde etmektedirler.

Membran kapak, son zamanlarda gardırop ve portmanto gibi ürünlerde de kullanılmaya başlamıştır. Çekmece yüzeylerinde ve sabit olarak yan kapamalarda da kullanılabilmektedir. Membran kapak, çok kolay ve rahat temizlenebilen, hijyenik olan, bakteri barındırmayan, kanserojen madde barındırmayan, suya ve neme dayanıklı, çok zengin renk ve desen seçeneği sunan, modern ve çağdaş görünümü ile uzun ömürlü bir üründür.

 

Membran Kapak Nasıl Kullanılır?

Kullanımında dikkat edilmesi gereken bazı püf noktaları da şöyledir; Membran kapaklar, aşırı sıcaktan, direk güneş ışığından, sert ve kesici cisimlerden korunmalıdır. Temizliğinde tiner, çamaşır suyu ve tuz ruhu gibi kimyasallar kullanmayın. Ilık ve sabunlu yumuşak bir bezle temizleyin. Marketlerde satılan ahşap temizleyiciler membran kapakların temiziliğin de kullanılabilir. Çünkü bu ahşap temizleyiciler keskin kimyasallar içermezler aynı zamanda cilalı ürünler bile bu şekilde zarar görmeden temizlenebilir.  Hepimizin yapmış olduğu bir hatadan kesinlikle kaçınmak gerekir. Mutfak dolaplarının kapakları ve gövdesi hangi malzemeden yapılmış olursa olsun,  ocakta ne pişirirsek pişirelim çay bile kaynadığı zaman aspiratör veya davlumbazı çalıştırmamız gerekmektedir.   Bunun gibi önerilerin dikkate alınması, membran kapakların ve mutfak dolaplarımızın daha uzun süreli ve ilk günkü gibi kalmasını sağlayacaktır.

 

Membran Kapak İle Dekorasyon Fikirleri..

Yaşam alanlarında konfor ve rahatlık arzusu herkesin elde etmek istediği bir olgudur. Membran kapaklar ile tamamlanmış bir mutfak dolabı, bir banyo dolabı ve daha birçok eşya, bu konforu ve rahatlığı sağlama da ayrıcalığını hissettiriyor. Evlerin veya iş yerlerinin dekorasyon uygulamalarında, renk ve desenlerinin çeşitliliği sayesinde, membran kapak ve membran kullanımı gün geçtikçe artarak devam etmektedir. Dekorasyon işi yapan mimarlık firmaları, mutfak, banyo, çocuk odası, TV ünitesi gibi tasarım ve çizimlerinde öncelikli olarak membran kapaklı uygulamaları ve çözümleri kullanmaktadırlar. Mobilya kapaklarında membran kapak seçeneği kolay ulaşılabilmesi ve kolay kullanımı açısından daha uzun yıllar boyu müşterilerin ve mobilya imalatçılarının tercihi olmaya devam edecek gibi gözüküyor.

Saygılar;

, , , , , ,
Call Now ButtonHEMEN ARA