Mutfak Dolabında Çekmecelerin Önemi

Post 6 of 14

Mutfak Dolabı ve Tasarımda Çekmece Kullanımı

 

Mutfak dolapları ile ilgili pek çok anlatılabilecek ve detaylandırılabilecek konu vardır. Mutfak dolabı üretimi ve projelendirmesi yapan bir firma olarak, bazı spesifik konularda bilgilendirmek ve bunları müşterilerimizle paylaşmak bizim için oldukça önemlidir.

Membran Mutfak Çekmece

Membran Mutfak Çekmece

Günümüz imkânlarında, mutfak dolabı tasarımları ve dekorasyonları yapan birçok firma bulunmaktadır. Tasarım, üretime katma değer sağlayan en önemli unsur olduğundan, sadece üretim yapmak artık geçerli akçe konumunda değildir. Teknolojik birçok olanağın yanı sıra, dekorasyon ve tasarım fikirlerini de uygulamak gerekmektedir. Tasarımlarla ortaya çıkan görselliğin de modern ve şık olabilmesine imkân sağlayan da, kullanılan son teknoloji ve uzun ömürlü malzemelerdir. Bir mutfak dolabının fonksiyonelliği, onun detaylarında gizlidir. Amaç, detayların çok fazla kullanılması değil, aksine gerekli olan fonksiyonel detayların kullanışlı olmasıdır. Mutfaklarda geçirilen zamanı ve yapılan uğraşları göz önüne aldığımızda, mutfak dolaplarının her açıdan kolay, rahat kullanılabilir ve ulaşılabilir olması gerekmektedir. Bu amaçla, mutfak dolabı tasarımlarında rahat kullanımı açığa çıkaran, ergonomik ve fonksiyonel tasarımların uygulanması gereklidir.

Akrilik Mutfak Dolabı

Akrilik Mutfak Dolabı

Mutfak dolaplarında kullanılan malzemelerin ve aksesuarların doğru ve yerinde kullanılmasının önemi, mutfak dolabını kullanan kişiye kolaylık sağlamasıyla ortaya çıkmaktadır. Kapakların doğru yönde açılır olması, üst dolapların standart ölçü yüksekliğinde asılmış olması, bulaşık makinesi, fırın ve ocak gibi eşyaların doğru yerleştirilmesi, çekmecelerin belirli ölçü ve ebatlarda yapılması mutfak dolapları için önemli olan detaylardan bazılarıdır. Mutfak dolaplarında en fazla ihtiyaç duyulan bölüm çekmecelerdir. Çekmeceler, çatal, bıçak ve kaşık gibi küçük ölçekli eşyaların konulduğu ve sürekli olarak açılıp kapanan yerlerdir. Bu söylediğimiz özelliği ile, çekmecelerde rahat kullanımın sağlanması ve sorunsuz olması oldukça önemlidir. Çekmeceler genelde bulaşık makinesine ve eviyeye yakın olarak konuşlandırılmalı ve içi rahat kullanıma uygun ölçülerde yapılmalıdır. Çünkü sürekli olarak bulaşık makinesinde yıkanan küçük ölçekli eşyalar, boşaltırken yanınızda olan bir çekmeceye yerleştirilmesi daha kolay ve zahmetsiz olur. Bayanları çokça zaman harcadıkları mutfaklardaki bazı detaylar, onların zevkli çalışmalarına olanak sağlar. Çekmeceler günümüzde, fonksiyonel bir ihtiyaç olduğundan, mutfaklarda bayanların sıkça kullandığı ve ihtiyaç duyduğu bölümlerdir. Mutfak dolabı çekmecelerinin rahat kullanılmasını sağlayan en önemli unsuru da kullanılan aksesuarların kaliteli olmasıdır. Bir çekmeceyi açıp kapatırken harcanan zorlukların en aza indirilebilmesi ve kullanışlı olması için geliştirilmiş frenli çekmece rayları, mutfaklarda büyük konfor ve rahatlık sağlamaktadır.

Mutfak Dolabı Gizli Çekmece

Mutfak Dolabı Gizli Çekmece

Mutfak dolabı çekmecelerine ek olarak, son dönemlerde teknolojik ürünlerin gelişmesine paralel, yeni ve daha geniş kullanımlı çözümler sunan çekmece ray sistemleri üretilmiştir. Bunun neticesinde de, daha büyük ölçekli, geniş ve yüksek çekmecelerin üretilmesine imkân vermiştir. Mutfak trendleri içinde yer edinmeye başlayan ve kullanışlı olan bu ray sistemi sayesinde, tencere gibi büyük ebatlı mutfak eşyalar da, artık çekmecelerde muhafaza edilebilmekte ve rahatlıkla kullanabilmektedir.

 

Tags: , , , , , , , , ,

This article was written by admin

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
Web Design MymensinghPremium WordPress ThemesWeb Development

Membran Kapak

Doorka Membran KapakMembran Kapak tek yüzü memlamin kaplı mdf malzemeler cnc tezgahlarında işlenir. Daha sonra membran tutkalı ile tutkallanır. Son olarak memran press lerde, membran folyosu basılarak kapak haline getirilir. Membran Kapak, cnc tezgahında işlenerek model verildiği için modelde nerdeyse sınır yoktur. Bitmiş bir membran kapak 3d görünümü aldığı için şuan Türkiye piyasasında çok beğenilmektedir.  Membran Kapak da öenmli olan nokta kullanılan malzeme ve makinelerin kalitesidir. Ülkemizde rekabet koşulları malesef membran kapak üreticilerini uzak doğu malzeme ve makinelerine yönlendirdi. Bu da kaliteyi çok fazla düşürdü. Şuan piyasada imalatçıların yüzde 90 gibi önemli bir kısmı uzak doğu makineleri ve malzemeleri kullanmaktadır. Bu imalatçıların ürünlerinde malesef renk sararması solması ve kenarlardan açılma gibi deformasyonlar görülmektedir. Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız.

Akrilik Kapak

DoorKa Akrilik KapakAslında teknik detaya girmeden tarif  etmek daha mantıklı olacaktır. Akrilik kapak yüzeyinde gözenek barındırmaz mikroskopla baksanız bile gözenek göremezsiniz. Akrilik kapak sağlıklı ve hijyeniktir diye söylenmesinin temeli budur aslında. Akrilik kapak yüzeyleri cam kadar parlaktır. Mutfak dolabınızda veya evinizin başka bir yerinde kullandığınız inox ve lake yüzeyli elektronik eşyanızla uyumluluk gösterir.  Temizlenmesi kolaydır pamuklu hafif nemli bir bez ile rahatlıkla temizlenir. Akrilik kapak kimyasal temizlik ürünlerine kısmen direnç gösterir kimyasal temizleyiciler akrilik kapak için kullanılmaması tavsiye edilir. Yine de deterjan ve türevleri gibi bir ürün kullanmak istiyorsanız marketlerde satılan ahşap temizleyicilerden kullanabilirsiniz. Ahşap temizleyiciler cilalı hassas ürünleri temizlemek için imal edildiğinden akrilik kapak lara zarar vermez. Detylı Bilgi İçin Tıklayınız.