Mutfak Dolabı Kapakları ve Mobilya Kapakları

Post 2 of 14
Mutfak Dolabı Kapakları ve Mobilya Kapakları

Kapaklar

20. yüzyıl birçok buluşun ve gelişmenin yaşandığı bir yüzyıl olmuştur. 21. yüzyıl da bu gelişmelerin ve buluşların çok hızlı bir şekilde gelişim sağladığı, çok daha fazla yeniliğin hayatımıza gireceği bir yüzyıl olacağı kesindir. İnsanların hayatlarını kolaylaştıran pek çok ürün geliştirilmiş, insan sağlığına ve çevreye duyarlı ürünler sürekli olarak hayatımıza girmeye devam etmektedir. Teknoloji insanların yararına birçok ürün geliştirilmesinde yardımcı olmaktadır. Her sektörde olduğu gibi, mobilya sektöründe de yenilikler birbiri ardına sürmektedir. En önemli gelişmeler tabiî ki üretim teknolojilerinde yaşanmakta, dolayısıyla da yeni ürünlerin bir bir ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Özellikle mutfak ve banyo dolaplarında kullanılmakta olan kapaklar, çok zengin model, renk ve desen seçeneğine sahiptir.

DoorKa Kapak

DoorKa Kapak

Özellikle son yıllarda büyük rağbet gören membran kapak, akrilik kapak gibi kapaklar dolapların görünümlerine de büyük farklılıklar yansıtmaktadır. Membran kapak modelleri farklı renk ve desenlerle birçok mutfak ve banyo dolabında tercih edilen başlıca malzemelerdendir. Akrilik kapak renkleri de çok geniş bir renk skalasına sahip olmakla beraber, birçok dekorasyon fikrine uygun ve uyumlu bir kapak çeşididir. Mutfak kapakları olarak kullanılan çizilmez akrilik malzemeler çok rahat ve kolay bir şekilde temizlik sağlamaktadır. Banyosunun ve mutfağının ışıltılı olmasını isteyenler çoğunlukla parlak kapak, pvc kapak, cilalı kapak ve çizilmez parlak kapakları tercih etmektedir. Bu tür kapaklar hem sağlıklı hem de kolay temizlenme özelliğine sahip olan kapaklardır. Birçok kişi, eski mutfak ya da banyo dolaplarını değiştirmek istemektedir. Eğer banyo ya da mutfak dolaplarınızın gövdeleri sağlamsa, ekonomik bir şekilde bu alanlarınızda değişiklikler yapma şansına sahipsiniz. Mutfaklarınızda ya da banyolarınızda yenilik istiyorsanız, sadece kapakları değiştirerek yepyeni ve şık görünümlü dolapların sahibi olabilirsiniz.

Eskimiş Mutfak Dolabı

Eskimiş Mutfak Dolabı

Eski model mobilyalarınız varsa ve bunlarda da değişiklikler yapmak istiyorsanız mobilya kapaklarını değiştirebilir, yepyeni bir görünüm elde edebilirsiniz. Mutfak dolabı kapakları gibi diğer kapaklı mobilyalarınızın hepsinde aynı uygulamayı yapma şansına sahipsiniz. İsterseniz bu kapakları laminat kapak, ahşap kapak, alüminyum kapak ve raylı kapak gibi alternatiflerle daha çekici hale getirebilirsiniz. Mutfak kapakları konusunda yukarıda bahsi geçen kapak çeşitlerine ilaveten çerçeve kapak uygulamaları da yapılabilmektedir. Her türlü bütçeye uygun kapaklar sayesinde, eskimiş mobilya, banyo dolabı ve mutfak dolaplarınızı yenileme imkanına sahipsiniz.

 

Tags: , , , , , , ,

This article was written by admin

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
Web Design MymensinghPremium WordPress ThemesWeb Development

Membran Kapak

Doorka Membran KapakMembran Kapak tek yüzü memlamin kaplı mdf malzemeler cnc tezgahlarında işlenir. Daha sonra membran tutkalı ile tutkallanır. Son olarak memran press lerde, membran folyosu basılarak kapak haline getirilir. Membran Kapak, cnc tezgahında işlenerek model verildiği için modelde nerdeyse sınır yoktur. Bitmiş bir membran kapak 3d görünümü aldığı için şuan Türkiye piyasasında çok beğenilmektedir.  Membran Kapak da öenmli olan nokta kullanılan malzeme ve makinelerin kalitesidir. Ülkemizde rekabet koşulları malesef membran kapak üreticilerini uzak doğu malzeme ve makinelerine yönlendirdi. Bu da kaliteyi çok fazla düşürdü. Şuan piyasada imalatçıların yüzde 90 gibi önemli bir kısmı uzak doğu makineleri ve malzemeleri kullanmaktadır. Bu imalatçıların ürünlerinde malesef renk sararması solması ve kenarlardan açılma gibi deformasyonlar görülmektedir. Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız.

Akrilik Kapak

DoorKa Akrilik KapakAslında teknik detaya girmeden tarif  etmek daha mantıklı olacaktır. Akrilik kapak yüzeyinde gözenek barındırmaz mikroskopla baksanız bile gözenek göremezsiniz. Akrilik kapak sağlıklı ve hijyeniktir diye söylenmesinin temeli budur aslında. Akrilik kapak yüzeyleri cam kadar parlaktır. Mutfak dolabınızda veya evinizin başka bir yerinde kullandığınız inox ve lake yüzeyli elektronik eşyanızla uyumluluk gösterir.  Temizlenmesi kolaydır pamuklu hafif nemli bir bez ile rahatlıkla temizlenir. Akrilik kapak kimyasal temizlik ürünlerine kısmen direnç gösterir kimyasal temizleyiciler akrilik kapak için kullanılmaması tavsiye edilir. Yine de deterjan ve türevleri gibi bir ürün kullanmak istiyorsanız marketlerde satılan ahşap temizleyicilerden kullanabilirsiniz. Ahşap temizleyiciler cilalı hassas ürünleri temizlemek için imal edildiğinden akrilik kapak lara zarar vermez. Detylı Bilgi İçin Tıklayınız.