Membran Kapak Kullanımı

Post 14 of 14
Membran Kapak Kullanımı

       Membran kapak, PVC folyonun ham MDF yüzeyine tek taraflı olarak preslenmesi ile elde edilmektedir. Kullanılan PVC folyolar yapılan analizler doğrultusunda, anti bakteriyel yani bakteri barındırmaması nedeniyle de Dünya Sağlık Örgütü tarafından onaylanmış bir üründür. Membran kapaklar, uzun ömürlü olması ve dayanıklılığı ile kullanıcıların tercihlerinde ilk sıralardadır.

Çok çeşitli renk ve desen seçenekleri ile mimari ve dekorasyon çözümlerinde aranan bir üründür. Membran kapak, mutfak ve banyo dolaplarında, televizyon ünitelerinde sıklıkla kullanılan bir üründür. Parlak veya mat olabilmesinin yanı sıra, pürüzsüz bir yüzeye sahiptir. Membran kapaklar üretim tekniği sayesinde komple monoblok olacak şekilde tek parça olarak preslenir. Bu da kapak kenarlarında bant olmaması sonucunu doğurur ki renk ve desen bütünlüğünü sağlayan bir unsurdur. Mobilya sektörü tüm Dünyadaki teknolojik gelişmeleri takip eder hale gelmiş, doğal olarak bunun sonucunda da pek çok yeniliği Türk insanıyla tanıştırmıştır. Çağdaş bir dekorasyon anlayışının ve kalitenin sektöre yön vermesini sağlamıştır. Nasıl ki insanlar, ayakkabı veya elbise alırken modayı takip ediyorsa, artık evlerinde kullandıkları eşyalarında da son trendleri ve modayı takip eder duruma gelmişlerdir.

 

Moda anlayışı, yeni bir mutfak dolabı veya banyo dolabı, modern bir televizyon ünitesi sahibi olmak isteyenlerin tercihlerine yön veren bir anlayış olmuştur. Fakat, membran kapaklı bir mobilya almak ya da yaptırmak isteyen insanlar, modanın geçici bir trend olmasının aksine, uzun ömürlü ve oldukça kullanışlı bir ürün elde etmektedirler. Membran kapak, son zamanlarda gardırop ve portmanto gibi ürünlerde de kullanılmaya başlamıştır. Çekmece yüzeylerinde ve sabit olarak yan kapamalarda da kullanılabilmektedir. Membran kapak, çok kolay ve rahat temizlenebilen, hijyenik olan, bakteri barındırmayan, kanserojen madde barındırmayan, suya ve neme dayanıklı, çok zengin renk ve desen seçeneği sunan, modern ve çağdaş görünümü ile uzun ömürlü bir üründür. Kullanımında dikkat edilmesi gereken bazı püf noktaları da şöyledir; Membran kapaklar, aşırı sıcaktan, direk güneş ışığından, sert ve kesici cisimlerden korunmalıdır. Temizliğinde tiner, çamaşır suyu ve tuz ruhu gibi kimyasallar kullanmayın. Ilık ve sabunlu yumuşak bir bezle temizleyin. Bunun gibi önerilerin dikkate alınması, membran kapakların daha uzun süreli ve ilk günkü gibi kalmasını sağlayacaktır. Yaşam alanlarında konfor ve rahatlık arzusu herkesin elde etmek istediği bir olgudur.

Membran kapaklar ile tamamlanmış bir mutfak dolabı, bir banyo dolabı ve daha birçok eşya, bu konforu ve rahatlığı sağlama da ayrıcalığını hissettiriyor. Evlerin veya işyerlerinin dekorasyon uygulamalarında, renk ve desenlerinin çeşitliliği sayesinde, membran kapak ve membran kullanımı gün geçtikçe artarak devam etmektedir. Dekorasyon işi yapan mimarlık firmaları, mutfak, banyo, çocuk odası, TV ünitesi gibi tasarım ve çizimlerinde öncelikli olarak membran kapaklı uygulamaları ve çözümleri kullanmaktadırlar.

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

This article was written by admin

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
Web Design MymensinghPremium WordPress ThemesWeb Development

Membran Kapak

Doorka Membran KapakMembran Kapak tek yüzü memlamin kaplı mdf malzemeler cnc tezgahlarında işlenir. Daha sonra membran tutkalı ile tutkallanır. Son olarak memran press lerde, membran folyosu basılarak kapak haline getirilir. Membran Kapak, cnc tezgahında işlenerek model verildiği için modelde nerdeyse sınır yoktur. Bitmiş bir membran kapak 3d görünümü aldığı için şuan Türkiye piyasasında çok beğenilmektedir.  Membran Kapak da öenmli olan nokta kullanılan malzeme ve makinelerin kalitesidir. Ülkemizde rekabet koşulları malesef membran kapak üreticilerini uzak doğu malzeme ve makinelerine yönlendirdi. Bu da kaliteyi çok fazla düşürdü. Şuan piyasada imalatçıların yüzde 90 gibi önemli bir kısmı uzak doğu makineleri ve malzemeleri kullanmaktadır. Bu imalatçıların ürünlerinde malesef renk sararması solması ve kenarlardan açılma gibi deformasyonlar görülmektedir. Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız.

Akrilik Kapak

DoorKa Akrilik KapakAslında teknik detaya girmeden tarif  etmek daha mantıklı olacaktır. Akrilik kapak yüzeyinde gözenek barındırmaz mikroskopla baksanız bile gözenek göremezsiniz. Akrilik kapak sağlıklı ve hijyeniktir diye söylenmesinin temeli budur aslında. Akrilik kapak yüzeyleri cam kadar parlaktır. Mutfak dolabınızda veya evinizin başka bir yerinde kullandığınız inox ve lake yüzeyli elektronik eşyanızla uyumluluk gösterir.  Temizlenmesi kolaydır pamuklu hafif nemli bir bez ile rahatlıkla temizlenir. Akrilik kapak kimyasal temizlik ürünlerine kısmen direnç gösterir kimyasal temizleyiciler akrilik kapak için kullanılmaması tavsiye edilir. Yine de deterjan ve türevleri gibi bir ürün kullanmak istiyorsanız marketlerde satılan ahşap temizleyicilerden kullanabilirsiniz. Ahşap temizleyiciler cilalı hassas ürünleri temizlemek için imal edildiğinden akrilik kapak lara zarar vermez. Detylı Bilgi İçin Tıklayınız.