Membran Kapak Fuar Anısı

Post 13 of 14
Membran Kapak Fuar Anısı
Fuarda Bizi Ziyaret Eden Yazar Ziyaretçimize Teşekkür Ederiz

Gelişen çağ ve teknoloji aklımıza, hayalimize sığmayacak yenilikleri beraberinde getiriyor. Eski dönemlerde yaşam alanlarımız daha az konfor ve geleneksel bir hava içerisinde şekillenirken, günümüzde tasarım ve teknolojinin birleşmesiyle, kendini aşan bir estetik anlayışıyla ergonomik olarak gelişmektedir. Bundan yıllar önce bize, bulaşıkları yıkayan bir makine icat edilecek denilseydi? Çamaşırları bir makineye atacaksın, hem yıkayacak hem de kurulayacak ve üstelik hiç kırıştırmayacak denilseydi? Mutfaklarda istediğin renkte, el izi bırakmayan parlak dolapların olacak denilseydi? Tabi ki inanmazdık. Düşünsenize, bulaşık veya çamaşırı elinde yıkayan bir kadın veya mutfakta iki tane rafa tabaklarını sıralamış bir kadın! Asla inanmazlardı, ama çağ değişiyor ve her şey baş döndürücü hızla ilerliyor, tasarım bir sanat ve bu sanat teknolojiye önderlik ediyor.

Birkaç ay önce  İstanbul’da mutfak fuarı vardı. Büyük bir merakla ziyaret ettiğim fuarda, görselliğin bu kadar ilerlemiş, gelişmiş olmasına şaşırdım ve de etkilendim. Mutfak ve banyo dolapları, membran kapaklar, teknoloji, ergonomi ve estetik. Ürünlerdeki yenilik heyecanı ve araştırma fuarın havasına yansımış durumdaydı.
Mutfak dolaplarında uygulanan membran kapak sistemi, DOORKA firmasının standına girince, estetik ve teknolojinin birleştiğinde ortaya neler çıkarttığını ispat etti. DOORKA, yaklaşık 2004 yılından bu yana sektörde çalışmalar yapıyor, fakat 2006 yılında membran kapak imal etmeye başlamış.

Membran kapak, ithal edilen PVC folyonun, ham MDF’nin tek yüzeyine tek parça olarak membran pres yardımıyla basılmasıyla elde ediliyor. Uzun ömürlü, yüzeyi bakteri tutmayan ve temizliği kolay bir dolap kapağınız oluyor. Üstüne üstlük renkleri görünce şaşırıyorsunuz. Neredeyse doğanın tüm renklerini bu sistemle evlere getiriyorlar. Türk aile yapısının geleneksel renkleri, yerini kırmızılara, morlara, yeşile, simli tonlara ve daha onlarca renge bırakıyor. Bir an içimden renkli bir mutfağın kendi ruh yapımda yapacağı değişiklikleri düşündüm ve 24 saat mutluluk!

DOORKA, sektörde sağladığı kaliteli membran kapak ürünleri sayesinde kısa sürede kendini kanıtlamış bir firma. Standın içinde ki ürünlere ve kataloğuna baktığımda, kapaklarda kullandıkları bazı renklerin Türkiye’de tek, onlar tarafından imal edildiğini ve kullanıldığını öğrendim. Bu sektörün mutfak imalatçıları tarafından çok önemli olduğunu, pek çok imalatçı firmanın sadece mutfak gövdesi yaptığını ve mutfak dolabı kapaklarını yani membran kapakları DOORKA’ya sipariş verdiklerini gördüm.

İnsan hayatında çok önemli bir yeri olan mutfak, banyo ve mobilyalar geleneksel formlarından artık çıkıyorlar. Eski döneme ait olan beyaz, bej, krem ve griler yerini doğanın tüm renk ve türevlerine bırakıyor. Doğa, her zaman insan hayatını etkilemiş ve metropol hayatındaki insanın özlemi olmuştur. DOORKA ‘nın 2012 renk kataloğu, insanı doğayla özdeşleştirerek, mutfağınızda ya da evinizin herhangi bir köşesinde, sizi mutlu hissettirecek kaçış alanları yaratmaktadır.

Fuarda, yeni kataloğunu sunan DOORKA, membran kapak imalatında Türk halkına, başka hiçbir firmada olmayan ürün showu yaratarak, kalitesini ve çizgisini kanıtlamıştır.
Tebrikler…

 

 

 

 

 

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

This article was written by admin

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
Web Design MymensinghPremium WordPress ThemesWeb Development

Membran Kapak

Doorka Membran KapakMembran Kapak tek yüzü memlamin kaplı mdf malzemeler cnc tezgahlarında işlenir. Daha sonra membran tutkalı ile tutkallanır. Son olarak memran press lerde, membran folyosu basılarak kapak haline getirilir. Membran Kapak, cnc tezgahında işlenerek model verildiği için modelde nerdeyse sınır yoktur. Bitmiş bir membran kapak 3d görünümü aldığı için şuan Türkiye piyasasında çok beğenilmektedir.  Membran Kapak da öenmli olan nokta kullanılan malzeme ve makinelerin kalitesidir. Ülkemizde rekabet koşulları malesef membran kapak üreticilerini uzak doğu malzeme ve makinelerine yönlendirdi. Bu da kaliteyi çok fazla düşürdü. Şuan piyasada imalatçıların yüzde 90 gibi önemli bir kısmı uzak doğu makineleri ve malzemeleri kullanmaktadır. Bu imalatçıların ürünlerinde malesef renk sararması solması ve kenarlardan açılma gibi deformasyonlar görülmektedir. Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız.

Akrilik Kapak

DoorKa Akrilik KapakAslında teknik detaya girmeden tarif  etmek daha mantıklı olacaktır. Akrilik kapak yüzeyinde gözenek barındırmaz mikroskopla baksanız bile gözenek göremezsiniz. Akrilik kapak sağlıklı ve hijyeniktir diye söylenmesinin temeli budur aslında. Akrilik kapak yüzeyleri cam kadar parlaktır. Mutfak dolabınızda veya evinizin başka bir yerinde kullandığınız inox ve lake yüzeyli elektronik eşyanızla uyumluluk gösterir.  Temizlenmesi kolaydır pamuklu hafif nemli bir bez ile rahatlıkla temizlenir. Akrilik kapak kimyasal temizlik ürünlerine kısmen direnç gösterir kimyasal temizleyiciler akrilik kapak için kullanılmaması tavsiye edilir. Yine de deterjan ve türevleri gibi bir ürün kullanmak istiyorsanız marketlerde satılan ahşap temizleyicilerden kullanabilirsiniz. Ahşap temizleyiciler cilalı hassas ürünleri temizlemek için imal edildiğinden akrilik kapak lara zarar vermez. Detylı Bilgi İçin Tıklayınız.