Akrilik Kapak Kesitler

Project 2 of 8

Akrilik Kapak ve Kenar Bandı

Akrilik kapaklar çift renk ve tek renk kenar bandı seçenekleri ile sunulmaktadır. Burada önemli olan unsurlar kenar bandı türü ve kenar bandını yapıştırmak için kullanılan tutkaldır. Kenar bandı türünü biraz açmak gerekirse; piysada rekabetten dolayı ve maliyeti düşürmek amaçlı çoğu firma kenar bandında ham pvc kullanmaktadır. Hatta seri üretimi devam eden kenarbandı firmalarından pvcyi almaktadırlar. Aslında akrilik kapağa akrilik pvc kullanmak gerekir. Çünkü yüzeyle aynı kalitede kenar detayı yakalamak aynı parlaklığı görmek ve uzun ömürlü olmasını istiyorsanız bu iş için özel yapılmış akrilik kenar bandı almanız gerekir. Biz kenar bantlarımızı yüzeye uygun olarak özel yaptırıyoruz. Tutkal konusuna gelinde kullanılan kapağın sağlıklı ve uzun ömürlü olması için dünyada isim yapmış bir kaç tutkal markasından biri kullanılır. Maalesef ülkemizde onların kalitesini yakalayacak tutkal üretilemiyor.

 

 

Category:

Related Projects

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
Web Design MymensinghPremium WordPress ThemesWeb Development

Membran Kapak

Doorka Membran KapakMembran Kapak tek yüzü memlamin kaplı mdf malzemeler cnc tezgahlarında işlenir. Daha sonra membran tutkalı ile tutkallanır. Son olarak memran press lerde, membran folyosu basılarak kapak haline getirilir. Membran Kapak, cnc tezgahında işlenerek model verildiği için modelde nerdeyse sınır yoktur. Bitmiş bir membran kapak 3d görünümü aldığı için şuan Türkiye piyasasında çok beğenilmektedir.  Membran Kapak da öenmli olan nokta kullanılan malzeme ve makinelerin kalitesidir. Ülkemizde rekabet koşulları malesef membran kapak üreticilerini uzak doğu malzeme ve makinelerine yönlendirdi. Bu da kaliteyi çok fazla düşürdü. Şuan piyasada imalatçıların yüzde 90 gibi önemli bir kısmı uzak doğu makineleri ve malzemeleri kullanmaktadır. Bu imalatçıların ürünlerinde malesef renk sararması solması ve kenarlardan açılma gibi deformasyonlar görülmektedir. Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız.

Akrilik Kapak

DoorKa Akrilik KapakAslında teknik detaya girmeden tarif  etmek daha mantıklı olacaktır. Akrilik kapak yüzeyinde gözenek barındırmaz mikroskopla baksanız bile gözenek göremezsiniz. Akrilik kapak sağlıklı ve hijyeniktir diye söylenmesinin temeli budur aslında. Akrilik kapak yüzeyleri cam kadar parlaktır. Mutfak dolabınızda veya evinizin başka bir yerinde kullandığınız inox ve lake yüzeyli elektronik eşyanızla uyumluluk gösterir.  Temizlenmesi kolaydır pamuklu hafif nemli bir bez ile rahatlıkla temizlenir. Akrilik kapak kimyasal temizlik ürünlerine kısmen direnç gösterir kimyasal temizleyiciler akrilik kapak için kullanılmaması tavsiye edilir. Yine de deterjan ve türevleri gibi bir ürün kullanmak istiyorsanız marketlerde satılan ahşap temizleyicilerden kullanabilirsiniz. Ahşap temizleyiciler cilalı hassas ürünleri temizlemek için imal edildiğinden akrilik kapak lara zarar vermez. Detylı Bilgi İçin Tıklayınız.