Akrilik Panel

Post 12 of 14
Akrilik Panel

Akrilik Panel

Akrilik panel, 16 mm MDF yüzeyine, 1-1,5 mm kalınlığında akrilik kaplama ile laminasyon press yöntemi ile basılarak elde edilir. Akrilik panel ebatları 1220 x 2440 ve 1220X2800 mm olarak üretilmektedir.

Günümüzdeki teknolojik gelişmeler hayatımıza ve yaşam kalitemize çok fazla yenilik ve artılar getirmiştir. Eski dönemlerde hepimiz çocukluğumuzdan hatırlarız, mutfaklarımızda terekler olurdu ve önlerine tozlanmasın diye perdeler veya örtüler çekilirdi. Mutfak tezgahları genelde beton üzerine seramik kaplanarak yapılmış olurdu. Dolapları varsa bile üçüncü beşinci sınıf ahşaptan olurdu. Zamanla nemden ve sudan etkilendiği için çürür ve böcekler oluşurdu. Çoğumuzun banyosunda banyo dolabı namına bir şey bulunmazdı. Banyoda kullandığımız her şey hijyenden uzak bir şekilde ortalık yerde dururdu. Artık çağımızda, imkansızlıkların ve gelişememişliğin yarattığı sağlıksız ve olumsuz koşulları yaşamak zorunda değiliz.

Doorka Akrilik Panel

Akrilik Kapaklı Mutfak Dolabı

Yapılan araştırmalarda ham ahşap kullanımının yarattığı önemli hijyen sorunlarının olduğu bir gerçektir. Çocuklarınızın kullandığı masa, dolap ve benzeri ahşaplarda zamanla oluşan çizikler ve bu çiziklerin içinde üremeye başlayan bakteriler ciddi sağlık sorunlarına davetiye çıkarmaktadır. Kolay çizilmeyen, hijyenik ve sağlıklı bir ürün olan akrilik panellerin, mobilya üretimlerinde kullanımı her geçen gün artmaktadır. Nesillerin sağlıklı ve zinde yetişmelerinde evlerde kullanılan eşyaların, hijyen bakımından onaylı olması çok önemlidir.

Akrilik paneller, sağlıklı ve hijyenik bir ürün olmasının yanında, modern ve çağdaş dekorasyon anlamında da oldukça tercih edilmektedir. Akrilik panel, çoğunlukla marangozlar, mimarlar ve müteahhitler tarafından projelerinde kullanılmak üzere talep ederler. Parlak ve pürüzsüz bir yüzeye sahip olmasından dolayı, çok çeşitli amaçlarla kullanılmaktadır. Akrilik paneller, daha küçük ölçülerde de kesilerek kapak, çekmece önü, ışık bandı, TV sehpası gibi ürünlerin yapımında da kullanılabilir. Kesilerek kullanılan akrilik panellerin, kesildiğinde kenarlarında oluşan MDF görüntüsü, aynı renk bantları sayesinde akrilik panel yüzeyi ile aynı forma getirilebilmektedir. Standart ölçülerinin 1220 x 2440 mm ( 122 x 244 cm ) olması nedeniyle, büyük ebatlı mobilya imalatlarında bütün olarak, yani gövde olarak ta işlenebilmektedir. Akrilik paneller, kullanım alanlarının genişliği ve çeşitliliği nedeniyle, mobilya sektörünün ve mimarların dekorasyonda vazgeçemeyeceği bir materyal olmuştur.

Akrilik paneller, renk zenginliği ve görselliği ile ev ya da işyerlerindeki geleneksel tabuları yıkmaktadır. Renklerin insan yaşantısında ne kadar önemli bir yer edindiği yapılan araştırmalarla kanıtlanmıştır. Örneğin sarı renk huzur vermekte, turuncu yaşam enerjisini arttırmaktadır. Bunu çoğaltmak mümkündür… Eski dönemlere döndüğümüzde, genelde ev ve işyerlerinde uygulanan renklerin beyaz, bej ve krem gibi tek düze renkler olduğunu görmekteyiz. Akrilik panel gibi ürünlerin kullanılması, renklerdeki canlılıkları ve desenlerdeki çeşitliliği ile yaşam alanlarına keyif katmaktadır. Akrilik panel bu özelliklerinden dolayı, uzun yıllar mobilya sektörünün parlayan yüzü olacaktır.

Tags: , , , , , , , , , , , , , , ,

This article was written by admin

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
Web Design MymensinghPremium WordPress ThemesWeb Development

Membran Kapak

Doorka Membran KapakMembran Kapak tek yüzü memlamin kaplı mdf malzemeler cnc tezgahlarında işlenir. Daha sonra membran tutkalı ile tutkallanır. Son olarak memran press lerde, membran folyosu basılarak kapak haline getirilir. Membran Kapak, cnc tezgahında işlenerek model verildiği için modelde nerdeyse sınır yoktur. Bitmiş bir membran kapak 3d görünümü aldığı için şuan Türkiye piyasasında çok beğenilmektedir.  Membran Kapak da öenmli olan nokta kullanılan malzeme ve makinelerin kalitesidir. Ülkemizde rekabet koşulları malesef membran kapak üreticilerini uzak doğu malzeme ve makinelerine yönlendirdi. Bu da kaliteyi çok fazla düşürdü. Şuan piyasada imalatçıların yüzde 90 gibi önemli bir kısmı uzak doğu makineleri ve malzemeleri kullanmaktadır. Bu imalatçıların ürünlerinde malesef renk sararması solması ve kenarlardan açılma gibi deformasyonlar görülmektedir. Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız.

Akrilik Kapak

DoorKa Akrilik KapakAslında teknik detaya girmeden tarif  etmek daha mantıklı olacaktır. Akrilik kapak yüzeyinde gözenek barındırmaz mikroskopla baksanız bile gözenek göremezsiniz. Akrilik kapak sağlıklı ve hijyeniktir diye söylenmesinin temeli budur aslında. Akrilik kapak yüzeyleri cam kadar parlaktır. Mutfak dolabınızda veya evinizin başka bir yerinde kullandığınız inox ve lake yüzeyli elektronik eşyanızla uyumluluk gösterir.  Temizlenmesi kolaydır pamuklu hafif nemli bir bez ile rahatlıkla temizlenir. Akrilik kapak kimyasal temizlik ürünlerine kısmen direnç gösterir kimyasal temizleyiciler akrilik kapak için kullanılmaması tavsiye edilir. Yine de deterjan ve türevleri gibi bir ürün kullanmak istiyorsanız marketlerde satılan ahşap temizleyicilerden kullanabilirsiniz. Ahşap temizleyiciler cilalı hassas ürünleri temizlemek için imal edildiğinden akrilik kapak lara zarar vermez. Detylı Bilgi İçin Tıklayınız.